Novinky z tímu

19. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil bodoval po jednozápasovej odmlke, keď prihrával na štvrtý gól Calgary v poslednom zápase sezóny proti San Jose. Jeho autorom bol Kevin Rooney, ktorý v 26. minúte zvyšoval na 4:0. Pospíšil bodoval v treťom zápase z posledných štyroch a išlo jeho 16. prihrávku a 24. bod v sezóne. Bodovo sa tak vyrovnal Tomášovi Tatarovi, ktorý však strelil o gól viac.

15. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil bodoval v druhom zápase po sebe, aby opäť pomohol Calgary k výhre, tentoraz 6:5 nad Arizonou, keď mal prsty v kontaktnom góle Andreja Kuzmenka na 1:2. Išlo o jeho 15. asistenciu v sezóne a s 23 bodmi sa opäť bodovo dorovnal Tomášovi Tatarovi a pre nižší počet odohraných zápasov (61 vs. 68) ho nahradil na druhom mieste slovenského bodovania.

13. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil si ukončil štvorzápasovú séru bez bodu, keď bol v piatkovom zápase Calgary proti Anaheimu súčasťou veľmi peknej akcie. Na konci nej bol v 12. minúte prvej tretiny Nazem Kadri, ktorý po prihrávke zvolenského rodáka zvýšil vedenie na 2:0. Pre Pospíšila išlo o 13. asistecnciu a 21. bod v tejto sezóne. V piatok nastúpil na svoj 60. zápas.

12. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil pri štvrtkovej prehre Calgary 1:4 s Los Angeles natiahol svoje bodovú suchoty na štyri zápasy a gólové na päť, no bol veľmi blízko k tomu, aby obe série ukončil. V tretej tretine po zakončení z výhodnej pozície však trafil tyčku. Zámorský novinár Robert Munnich to označil za najväčšiu šancu zápasu na strane Flames.

09. 04. 2024
Calgary v pondelok povolalo z AHL obrancu Iľju Solovjova, ktorý v tejto sezóne už odohral svojich prvých šesť zápasov v NHL so ziskom dvoch asistencií. Flames následne oznámili, že stav obrancu Olivera Kylingtona sa bude posudzovať na dennej báze. V pondelok netrénoval pre zranenie hornej časti tela, ktoré utrpel v sobotnom zápase proti Edmontonu.

07. 04. 2024
Tím Calgary Flames predviedol v závere druhej tretiny sobotnej bitky o Albertu akciu, ktorú možno považovať za hokejovú lahôdku. Chýbala jej však čerešnička na torte, o ktorú sa mohol postarať slovenský útočník Martin Pospíšil. Ten šikovne prešiel cez brániaceho hráča, s pukom obišiel aj brankára, no do odkrytej brány ho už nedokázal poslať. Ak by skóroval, stav zápasu by bol vyrovnaný 2:2.

03. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil bol po prvýkrát v NHL viacbodový. V utorkovom zápase Calgary proti Anaheimu zaznamenal dve asistencie, aby mal po 55 zápasoch ročníka na konte už 20 bodov (8+12). Flames však jeho body nepomohli a duel prehrali 3:5. Zvolenský rodák odohral 15 a štveť minúty aj so siedmimi bodyčekmi, s ktorými viedol svoj tím.

31. 03. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil si v sobotu ukončil päťzápasové bodové i gólové suchoty gólom, ktorý poslal Flames po peknej prihrávke Andreja Kuzmenka do vedenia 2:1 v zápase proti Los Angeles. Išlo o jeho ôsmy gól v sezóne, pričom v 54 zápasoch nazbieral dokopy 18 bodov.

25. 03. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil v nedeľu nebodoval v treťom zápase po sebe, ale nebol ďaleko od toho, aby strelil svoj ôsmy gól v NHL. V strede druhej tretiny zápasu Calgary proti Buffalu sa rútil sám na brankára, ale Ukko-Pekku Luukkonena neprekonal. Po 51 dueloch sezóny mu tak na konte stále svieti 17 bodov.

19. 03. 2024
Brankár Jacob Markström by sa mohol vrátil do zostavy Calgary už počas tohto víkendu. Pripustil to hlavný tréner Ryan Huska. Švédsky gólman pauzuje pre zranenie dolnej časti tela a tento týždeň by mal korčuľovať ešte trikrát pred potenciálnym návratom.

17. 03. 2024
Nielen Juraj Slafkovský poslal v sobotnom zápase Montrealu proti Calgary k ľadu Martina Pospíšila. Zvolenského rodáka knokautoval aj vlastný spoluhráč Nazem Kadri. Samozrejme – nechtiac.

A na pripomenutie incident so Slafkovským:

Slovenský útočník Martin Pospíšil strelil v sobotu svoj siedmy gól v sezóne, aby ním nakoniec rozhodol o výhre Calgary 5:2 nad Montrealom. Po 48 zápasoch sezóny má na konte spolu 17 bodov.

Neskôr si zvolenský rodák vyšliapol na kapitána Canadiens Nick Suzukiho, čo sa nepáčilo Jurajovi Slafkovskému, ktorý vstúpil do situácie:

13. 03. 2024
Brankár Calgary Jacob Markström vynechal utorkový zápas proti Coloradu pre zranenie dolnej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Do prvého tímu bol povolaný brankár Dustin Wolf. V utorok nehral ani útočník Andrej Kuzmenko, ktorého trápi zranenie hornej časti tela. Závažnosť jeho zranenia nie je známa.

Slovenský útočník Martin Pospíšil sa v utorok vrátil z trojzápasovej suspendácie a hneď sa presadil bodovo, keď asistoval na góle Daniila Miromanova v štvrtej minúte prvej tretiny. Flames ním vyrovnal stav zápasu na 1:1, ale nakoniec sa z výhry 6:2 tešili Avalanche. Pospíšil odohral necelých 18 minút a pripísal si aj menší trest za sekanie. Po 46 zápasoch má na konte 16 bodov (6+10).

05. 03. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil urobil v pondelkovom zápase Calgary proti Seattlu štyri bodyčeky, pričom po tom poslednom na Vincea Dunna putoval predčasne pod sprchy – rozhodcovia mu zaň dali päťminútový väčší trest i vylúčenie do konca zápasu. Ešte pred ich rozhodnutím sa však musel zvolenský rodák zodpovedať spoluhráčom obrancu Kraken:

Slovenský útočník Martin Pospíšil sa hneď v prvom striedaní pondelkového zápasu Calgary proti Seattlu prezentoval bodyčekom na Adama Larssona. Ten sa vôbec nepozdával Tyeomu Kartyemu, ktorý si to išiel v druhej tretine so zvolenským rodákom vybaviť ručne-stručne. Obaja za to dostali menší trest za hrubosť:

29. 02. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil a jeho spoluhráč z Calgary Jakob Pelletier si vytvorili na striedačke novú rutinu, ktorú predviedli v poslednom zápase proti Los Angeles. A na základe reakcií na sociálnych sieťach sa zdá, že ju pozitívne prijali aj fanúšikovia Flames. Tí ju milujú rovnako, ako samotných mladíkov, ktorí patria medzi dôvody, prečo by mohli byť fanúšikovia tímu pred budúcnosťou nadšení.

28. 02. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil sa už v úvode utorkového zápasu Calgary proti Los Angeles zviditeľnil maličkosťou, ktorá ukazuje jednu zo súčastí svojej hry – schopnosť dostávať sa súperom pod kožu. Po páde sa snažil čo najviac sťažiť súperovi získanie jeho hokejky. Fanúšikovia Flames k videu, ktoré zverejnil Robert Munnich s komentárom začínajúcim slovami „klasický Martin Pospíšil“, pripísali správy, ako Pospíšila zbožňujú.

25. 02. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil skóroval vo štvrtok proti Bostonu a do čierneho sa trafil aj o dva dni neskôr v Bitke o Albertu. Peknou strelou prekonal Stuarta Skinnera, aby strelil svoj šiesty gól v sezóne. Zvyšoval ním na 2:0. Išlo o jeho spolu 15. bod v sezóne, pričom duel Calgary proti Edmontonu je jeho 42. v NHL.

23. 02. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil, ktorý si vo štvrtok ukončil 20-zápasové gólové suchoty, si v zápase proti Bruins musel vytrpieť aj menej príjemný moment, keď ho lakťom do tváre zasiahol Parker Wotherspoon. Ten za to potrestaný nebol.

Okrem toho sa Pospíšil prezentoval aj výmenou názorov s českou hviezdou Bruins, Davidom Pastrňákom:

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/flames/index.php(199): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4